پیام رییس دانشگاه به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۹۶-۹۵

باسمه تعالی

آغاز مهر ماه و سال تحصیلی جدید را به اساتید، دانشجویان و کارکنان ارجمند و عزیز دانشگاه ارومیه صمیمانه تبریک عرض می نماید.

توسعه علمی کلید توسعه همه جانبه و پایدارکشور است و اقتدار حقیقی یک ملت بنا به فرموده مقام معظم رهبری در گرو توسعه علمی است. امروز تحقق اقتصاد مقاومتی، حل مشکلات اجتماعی، معضلات زیست محیطی، تولید ثروت و افزایش منزلت و رفاه مردم همه با رویکرد های علمی اصیل قابل دسترسی است.

علم در زمین مناسب می روید و جان می گیرد و دانشگاه برای جان گرفتن و پویایی باید فعال، نقاد، سرزنده، تحمل گرا، قانون مند و دارای انضباط و اقتدار باشد. اساتید باید همواره در مرز های جدید علم و اندیشه حرکت کرده و با بکارگیری شیوه های نو و بدیع  به تعلیم و تربیت جوانان اهتمام ورزند(ملال آورتر از تکرار رنجی نیست در عالم).

خوشبختانه امسال استراتژی دانشگاه ارومیه که با همت همکاران سخت کوش تهیه شده بود در هیأت امناء به تصویب رسید تا سند و چراغ راهی برای حرکت رو به جلو دانشگاه در آینده باشد . در این سند، نقشه راه  برای ایجاد دانشگاه نسل سوم پیش بینی شده که از اهداف آن کارآفرینی، بهره وری بیشتر، پژوهش های نافع و تقویت ارزشهای اصیل انسانی و اسلامی نظیر صداقت و امانت می باشد.

از فرزندان دانشجوی عزیزم انتظار می رود با جدیت تمام از سرمایه عمر و توشه جوانی و سرزندگی خود برای همگام ساختن فضایل اخلاقی در کنار فراگیری علم اصیل نهایت بهره را برده و سهم خویش را در ساختن ایرانی آبادتر و زیباتر ایفاء نمایند.

جا دارد شروع هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای آن حماسه عظیم را گرامی داریم، جوانان آزاده و پیران شیر دلی که رفتند تا به ما آبرو و اعتبار ببخشند.

و در نهایت:

در مجالی که برایم باقی است،  باز همراه شما مدرسه ای می سازم

که خرد را با عشق،  علم را با احساس

ریاضی را با شعر،  دین را با عرفان

همه را با جان تدریس کنیم.

 

 

والسلام

بیست و چهارم شهریور ماه هزارو سیصد و نود و پنج

رحیم حب نقی

 رییس دانشگاه