به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ نشست خبری به مناسبت هفته بسیج بیست و هفتم آبان ماه با حضور سردار غلامرضا سلیمانی در سالن شهید رضوی سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد. سردار سلیمانی در این نشست صمیمانه با خبرنگاران و نمایندگان رسانه های دیداری و شنیداری داخلی و خارجی به تشریح اقدامات و برنامه های بسیج در هفته بسیج پرداخت و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

 وی گفت: امسال پنجم آذرماه سالروز صدور فرمان تاریخی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران همراه با چهلمین سالگرد تاسیس شجره طیبه بسیج در میهن اسلامی است، در این چهل سال مردم ایران و کشورهای اسلامی شاهد خدمات و برکات بسیج بوده اند .

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: بسیج گسترده ترین شبکه مردمی در خدمت به میهن، ملت ایران و منافع کشور در طول چهل سال گذشته در عرصه های مختلف بوده است و با توجه به نیازمندی ها و ضرورت های نظام، پاسخگو و خدمت رسان بوده است تا جایی که به عنوان الگو برای تمام کشورهای مسلمان و آزاده شناخته شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: چهلمین سالگرد تاسیس شجره طیبه بسیج مصادف با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است، در اصل بیانیه گام دوم سندی راهبردی برای تکمیل موفقیت ها،کامیابی ها و توسعه علم و فناوری و ... برای ملت شریف ایران میباشد.

سردار سلیمانی به بیان برنامه های پیش بینی شده به مناسبت هفته بسیج پرداخت و تصریح کرد: برنامه هایی سراسری در طول هفته بسیج از تاریخ 30 آبان برنامه ریزی شده است. اولین برنامه که در 30 آبان برگزار می شود حضور بسیجیان سپاه سیدالشهدا به همراه مسئولان و خدمتگزاران بسیج در مرقد مطهر امام راحل (ره) خواهد بود که این دیدار تجدید بیعت و میثاق با آرمانهای امام راحل است، علاوه بر این گلباران قبور مطهر شهدا از دیگر برنامه های ما در 30 آبان خواهد بود، آیین عطر افشانی گلزار شهدای سراسر کشور و برگزاری 400 یادواره شهدا در سراسر کشور با حضور مردم در اماکن مختلف نیز از سایر برنامه های روز 30 آبان می باشد.

وی در ادامه تشریح برنامه های هفته بسیج افزود: حضور بسیجیان و مسئولان در نماز جمعه در اول آذر و ایجاد گفتگویی صمیمی با مردم و تشکیل میزهای خدمت برای مردم یکی دیگر از برنامه هاست که با هدف ایراد سخنرانی مسئولان قبل از خطبه نماز جمعه و گفتگوی صمیمی با مردم اجرا خواهد شد، همچنین به همت بسیجیان و مردم در سراسر کشور دعای ندبه برگزار خواهد شد، از دیگر برنامه های یکم آذر می توان به برگزاری حلقات صالحین در محل‌های نماز جمعه اشاره کرد.

سردار سلیمانی در شرح برنامه های روز دوم آذر ماه خاطر نشان کرد: امسال هفته بسیج با عنوان چهل سال خدمت، جهاد و شهادت نامگذاری شده است، در طول این چهل سال بسیج در تمام عرصه ها فعالیت های برجسته ای داشته است، به ویژه جوانان بسیجی در عرصه علم و فناوری پیشرفت های قابل توجهی داشته اند، به همین خاطر در 2 آذر ماه که روز علم و فناوری است ، جشنواره جهادگران علم و فناوری را خواهیم داشت و اختراعات و فعالیت های جوانان در این حوزه در نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت، همچنین مراسم رونمایی از سامانه ناب در 2 آذر ماه برگزار خواهد شد.

وی در ادامه به برنامه های 3 آذر اشاره کرد و گفت: عنوان روز سوم، بسیج، سبک زندگی ایرانی و اسلامی است لذا در راستای ترویج این سبک زندگی جشنواره اسوه در سراسر استان ها برگزار خواهد شد، علاوه بر آن 620 مهد قرانی در سراسر کشور افتتاح می شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین به بیان برنامه های روز 4 آذر پرداخت و افزود: روز 4 آذر روز بسیج فرهنگ و بصیرت است و به همین منظور برنامه ای به منظور رونمایی از آثار و تولیدات فیلم و کتاب بسیج لحاظ شده است، از دیگر برنامه های 4 آذر جشنواره ملی شعر بسیج در استان یزد و آیین تکریم و بزرگداشت پیشکسوتان بسیجی در سراسر کشور خواهد بود.

سردار سلیمانی در ادامه افزود: در 5 آذرماه بر اساس سنت سال های گذشته در این روز که سالروز صدور فرمان امام راحل(ره) است،  به منظور گرامیداشت  پاسداری و  فداکاری های بسیجیان در دوران دفاع مقدس،  به صورت سازمان یافته مراسم شکوه پایداری را در سراسر کشور با حضور بسیجیان برگزار خواهیم کرد، همچنین در این روز گشت های محله محور رضویون به منظور برقراری امنیت بیشتر به صورت گسترده تر فعالیت خواهند کرد.

 

کلیپ تصویری برنامه های هفته بسیج