نهمین جلسه شهید دکتر مصطفی احمدی روشن - پایگاه شهید یعقوبی دانشگاه ارومیه طی سال 1398، مورخ 22/10/98 با حضور  17 نفر از اعضاء رأس ساعت13.30 الی 15.30 در سالن شورای ستاد مرکزی واقع در پردیس نازلو برگزار گردید.

موضوع جلسه " مطالبات رهبری و تحلیلی بر علل شهادت سردار قاسم سلیمانی ".

جهت شرکت در این جلسه از مسئولین دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه و مسئول بسیج ادارات استان در سپاه شهداء و تعدادی از بسیج اساتید و بسیج دانشجویی دعوت شده بود.

-جلسه با تلاوت آیاتی از سوره مبارکه فجر توسط جناب آقای اصغر علیاری آغازگردید.

-جناب آقای علی جهانبخش از بیانات مقام معظم رهبری در مورد نفوذ دشمن فرمودند: « افرادی که می­ توانند در جامعه اثرگذار باشند، بکشانند به آن سمت مورد نظر خودشان. سمت مورد نظر عبارت است از تغییر باورها، تغییر آرمان ­ها، تغییر نگاه ‌ها، تغییر سبک زندگی؛ کاری کنند که این شخصی که تحت تأثیر نفوذ قرار گرفته، همان چیزی را فکر کند که آن آمریکایی فکر می­کند؛ کاری کنند که شما همان‌ جوری نگاه کنی به مسئله، همان‌ جوری تشخیص بدهی که آن مأمور عالی‌ رتبه‌ ی سیا تشخیص می­دهد؛ در نتیجه همان چیزی را بخواهی که او می­خواهد. بنابراین خیال او آسوده است؛ بدون اینکه لازم باشد خودش را به خطر بیندازد و وارد عرصه بشود، شما برای او داری کار می­کنی؛ هدف نفوذ این است؛ نفوذ جریانی، نفوذ شبکه‌ای، نفوذ گسترده؛ نه موردی. اگر این نفوذ نسبت به اشخاصی انجام بگیرد که اینها در سرنوشت کشور، سیاست کشور، آینده‌ی کشور تأثیری دارند، شما ببینید چه اتّفاقی می‌افتد؟ آرمان­ها تغییر پیدا خواهند کرد، ارزش­ها تغییر پیدا خواهد کرد، خواست­ها تغییر پیدا خواهد کرد، باورها تغییر پیدا خواهد کرد.04/09/94

-جناب آقای بهزاد مشک­ آبادی در پیام شهیدان، قسمت­هایی از وصیت­ نامه شهید باغانی را قرائت نمودند.

اینجانب ناصرالدین باغانی بنده­ی حقیر در درگاه خداوندم. چند جمله­ای را به رسم وصیت می­نگارم. سخنم را درباره­ی عشق آغاز می­کنم ما را به جرم عشق موأخذه می­کنند. گویا نمی­دانند که عشق گناه نیست.

امّا کدام عشق؟ ....... آنگاه که دو دلداده به هم می ­رسند و عاشق به وصال معشوق می­ رسد و بندۀ خاکی به جمال زیبای حق نظر می­ افکند و محو تماشای رُخ یار می ­شود، آن هنگام را جز شهادت چه نام دیگری می­ توانیم داد؟ .... شهادت خلوت عاشق و معشوق است. شهادت تفسیر بردار نیست..... پیرو امام باشید، نه در حرف، بلکه در عمل گوش دل به سخنان امام بسپارید و حرف­هایش را بدون چون و چرا بپذیرید و کلاً در هر عصری امام خود را بشناسید. اکنون که حضرت صاحب الامر(عج) در پردۀ غیبت است، ولی فقیه عصر خود را بشناسید، اگر امام خود را شناختید گمراه نمی­ شوید...... اینها دشمن روحانیت هستند. روحانیت را نمی ­خواهند و می­ خواهند بین شما و روحانیت جدایی بیاندازند. آنان آنهایی هستند که قلب امام عزیز را بدرد می­آورند. فقه جدید می ­سازند، با لباس روحانی، ولی دشمن روحانیتند........ بدانید که من از دانشگاه امام حسین علیه السلام فارغ التحصیل شدم و مدرک خود را از دست مبارک آقا گرفتم. کلاس، کلاس عشق بود. درس، درس شهادت. تخته سیاه، گسترۀ وسیع جبهه­ های حق علیه باطل، گچ­ ها خون و قلم­ ها اسلحۀ­ مان بود.

-جناب آقای مهندس علیرضا خیرخواه رویدادهای اخیر را بیان و با توجه به تقارن این جلسه با سالگرد شهید دکتر مصطفی احمدی­ روشن در 21 آبان 1390 به مطالبی در ارتباط با شهید اشاره نمودند.

 

-جلسه با مدیریت جناب آقای دکتر بهنام حبیب زاده آذر ادامه یافت.

-هریک از اعضاء به نکته نظرات خود پیرامون دستور جلسه پرداخته و مطالب زیر را بیان داشتند:

-جریان انقلاب در جنگ نرم ضعیف مانده است. پیشنهاد می­ گردد در خصوص جنگ نرم جلسه­ی مستقلی داشته باشیم.

منافقان درصدد هستند تمامی زحمات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را زیر سوال ببرند. بعد از ترور سردار سلیمانی ترور سردار حاجی زاده کلید خورد و در ادامه ترور سرداران سپاه در دستور کار استکبار است. عقلاً و منطقاً تمام نظام می ­بایست حمایت لازم را از فعالیت ­های سپاه و مخصوصاً سردار حاجی­زاده می ­نمود. 

-طی چند سال گذشته، ملت آنگونه که پایگاه نظامی آمریکا مورد حمله موشکی ایران قرار گرفت احساس غرور ملی نکرده بودند. شکستن هیمنه­ ی پوشالی دشمن موجب این غرور ملی گردید.

-آمریکا در ترور سردار سلیمانی اقدامی خارج از تمامی قوانین بین المللی انجام داد و این جسارت نتیجه تحلیل وضعیت کنونی کشور در ابعاد مختلف بود.

-مخالفان جبهه مقاومت از دو اتفاق بزرگ، تشیع باشکوه پیکر سردار سلیمانی و هدف قراردادن پایگاه نظامی آمریکا شدیداً عصبانی بودند و با ماشین تبلیغاتی خود سعی در کتمان و کم­اثر نشان دادن این حقایق بودند.

-هیچکس در کشور نمی ­توانست خواهان اتفاقات پیش­آمده در کرمان و سانحه ­ی هواپیمای مسافربری باشد مگر مخالفان و بدخواهان، که این افراد با چهره ­های عزادار امّا از درون مسرور در صدد بهره­ برداری از این موضوعات برآمدند.

-سانحه ­ی هواپیمای مسافربری موجب تغییر لحن بعضی از مسئولین نظام گردید.

-مسئولین نظام در ساعات اولیه با توجه به اعلام آمریکا نمی­ بایست نسبت به نقص فنی سانحه هواپیمای مسافربری صریح موضع گیری می­کردند. اعلام نتایج بعد از بررسی ­های لازم، بهترین موضع­ گیری تمامی مسئولین می­ توانست باشد تا علت مشخص گردد. توجیه افکار عمومی نسبت موارد مشابه و زمان لازم جهت بررسی، برای عموم مردم قابل قبول­ تر بود.

1- سخنرانی ترامپ در اولین ساعات سقوط هواپیما 2- سرعت عمل یک فرد در فیلم ­برداری از سانحه و اصابت موشک 3- حضور سفیر انگلیس و همراهش در تجمعات اعتراضی و فیلم ­برداری 4- ورود چهره ­های سینمایی با دستگیری سفیر انگلستان، می­ تواند شاهدی بر پروژه نفوذ باشد.

نقش دولت در اطلاع­ رسانی­های قبل و بعد سانحه­ی هوایی و همچنین تخریب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قابل بررسی است. مخصوصاً تئویت بعضی از مسئولین رده بالای کشوری در ارتباط با سانحه­ ی هوایی معنی ­دار بود.

1- هنگام اصابت موشک به هواپیمای جنگی و شهادت سردار بابایی در سال 1366، 2- هنگام سانحه­ی قطار مسافربری تبریز- مشهد در سال 1395 مسئولیت امور با چه کسانی بود؟ چرا در خصوص حوادث مشابه اعتراضات مشابه دیده نشد؟

آمریکا با ترور سردار سلیمانی، ارزیابی­ های خود برای تغییر تاکتیک از فاز تحریم­ های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران به فاز عملیات ­های نظامی را انجام داد.

-می ­بایست تحلیل­ های درستی از فضای علمی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی دانشگاه در داخل مجموعه دانشگاهی و خارج از مجموعه در استان داشته باشیم.

-نیاز به جلسات مشترک بیشتری هست تا نیازهای واقعی جامعه دانشگاهی در ابعاد مختلف احصاء و روحیه مطالبه ­گری در جامعه دانشگاهی زنده شود. بر همین اساس مقرر گردید جلسات مشترکی تشکیل گردد.

-جمله­ ای از شهید حاج ابراهیم همّت زینت بخش پایان جلسه گردید:

هر موقع در مناطق جنگی (غبار حوادث سردرگم شدید) راه رو گم کردید، نگاه کنید آتش دشمن کدام سمت را می­ کوبد، همان جبهه ­ی خودی است.

جلسه رأس ساعت 15.30 با هدیه صلوات به روح پرفتوح شهداء به پایان رسید.