Dr Hobbenaghi

 

 دکتر رحیم حب نقی در بهمن ماه 1338 در ارومیه به دنیا آمد و از سال 1365 با فارغ التحصیلی از رشته دامپزشکی مقطع دکتری عمومی دانشگاه تهران در دانشگاه ارومیه مشغول به کار شد. وی در سال 1370 با انتصاب به عنوان معاون آموزشی دانشکده دامپزشکی، نخستین مسئولیت اجرایی خود را در این دانشگاه بر عهده گرفت. در مهرماه 1376 به عنوان رییس دانشگاه انتخاب و این مسئولیت خطیر را تا سال 1380 عهده دار بود. در طی این سالها اقدامات زیادی با مسئولیت ایشان در دانشگاه تحقق یافت که از آن جمله اجرای طرح تجمیع واحدهای دانشگاه ارومیه و علوم پزشکی ارومیه در پردیس نازلو و تأسیس چند مرکز پژوهشی در پردیس شهر را می توان نام برد.

 

 

اهم مسئولیتهای اجرایی ایشان تاکنون

§ معاون آموزشی دانشکده دامپزشکی: 71-1370

§ معاون اداری و مالی دانشکده دامپزشکی: 73-1372

§ معاون اداری و مالی دانشگاه: 76-1373

§ رییس دانشگاه: 80-1376

§ رییس پژوهشکده علوم و فناوری زیستی: 84-1382

§ مدیر گروه بیوتکنولوژی گیاهان دارویی و صنعتی: 84-1382

§ مدیر گروه پاتوبیولوژی: از 1388 تا دی ماه 1393

§ رییس دانشگاه : از 18 دی ماه 1392 تا کنون 

 

 

 پیام رئیس دانشگاه به مناسبت آغاز سال تحصیلی 97-96

 پیام رئیس دانشگاه به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۹۶-۹۵

 پیام رئیس دانشگاه به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۹۵-۹۴

 پیام رئیس دانشگاه ارومیه به مناسبت روز دانشجو

 نکته نظرات رییس دانشگاه ارومیه در خصوص مشکلات پژوهش و راهکارهای آن

 پیام رئیس دانشگاه به مناسبت تحویل سال ۹۵ شمسی 

 پیام رئیس دانشگاه به مناسبت روز معلم - سال ۹۵ 

 

   

 پیام رئیس دانشگاه به مناسبت آغاز سال تحصیلی 98-97

 بسمه تعالی

دانشجویان عزیز - همکاران گرامی

سال تحصیلی 98-1397 را با نام خداوند بزرگ و به یاد فداکاری اباعبدا...الحسین (ع) در شرایطی آغاز می کنیم که دشمنان این مرز و بوم با کشتار و شهادت سربازان و هموطنان بی دفاع در اهواز، کام ملت را تلخ کردند. به روح همه شهیدان وطن درود می فرستیم و از خداوند بزرگ نابودی دشمنان میهن عزیزمان ایران را مسئلت می داریم.

 عزیزان بزرگوار، دانشگاه ارومیه با اجرایی نمودن برنامه راهبردی خود و با حرکت در مسیر تعالی و پیشرفت در میان دانشگاههای جامع از لحاظ تولیدات علمی و پژوهشی،  به رتبه دهم در سال گذشته در کشور ارتقا پیدا کرده است. روابط بین المللی دانشگاه با دانشگاههای منطقه و جهان گسترش یافته و برنامه های کارآفرینی، اشتغال پذیری و مهارت افزایی گسترش پیدا کرده است. امید است در سال جدید نیز این روند در دانشگاه شتاب بیشتری به خود گرفته،آثار آن در مهارت افزایی فارغ التحصیلان بیش از پیش ظاهر گردد .

کشور ما امسال با تحریم های جدی روبرو بوده، درآمد ملی کمتر شده و دستگاه های دولتی با تنگناهای مالی روبرو هستند در چنین شرایطی از مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور انتظار می رود برای معضلات کشور را ه حل های علمی آماده نموده و منابع در آمدی کشور و دانشگاه را افزایش دهند. تحصیل و پژوهش در این برهه از تاریخ کشور اهمیت دو چندان دارد لذا شایسته است دانشجویان و اساتید گرامی با درک مسئولیت سنگین و اجتماعی از امکانات و سرمایه عمر خود بیشترین و بهترین بهره داری را در مسیر رشد و تعالی کشور و دانشگاه نمایند .

اینجانب ضمن تبریک سال تحصیلی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، سلامتی و موفقیت برای همه اساتید، کارکنان و دانشجویان، از درگاه ایزد متعال خواهانم.

موفق باشید

رحیم حب نقی

رییس دانشگاه

یکم مهر 1397